28 Ocak 2017

Rustik Dekorasyon Tarzı ile Doğaya Dönüş

Rustik Dekorasyon Tarzı, doğallık ve rahatlığı merkezine alan bir dekorasyon türüdür. Keyfinize bakarak güzel bir ev dekorasyonu için yapmanız gereken ilk şey rahat olmak. Rustik tarz dekorasyon keyif, rahatlık ve doğallığın stili. Evinizde de bu ambiyansı oluşturmak istiyor.

Örgü battaniyeler, ahşap eşyalar, keten kumaşlar, etnik desenler, doğal ağaç dalları… Rustik tarz dekorasyonun olmazsa olmazlarını merak ediyorsanız, işte bu seçeneklere yönelmelisiniz.

Rustik Dekorasyon; İlk bakışta doğal ahşap parçaların olmazsa olmaz olduğunu görüyoruz. Daha az işlenmiş mümkün olduğunca doğal halde bırakılmış ahşap yüzeyler ve doğadan ilham alan tasarımlar dikkat çekiyor.

Rustik dekorasyon tarzını büyük ölçüde ev dekorasyonuna yansıtabilmek için yapay duran eşyalardan uzak durmak gerekir. Duvarlardan en küçük objelere kadar doğal ve işlenmemiş malzemeden üretilmiş olan eşyalar rustik dekorasyonun temelini oluşturmaktadır. Dekorasyonun ruh haline etki ettiğine inanan kişilerin mutlaka denemesi gereken rustik tarz, huzur ve rahatlığı fazlasıyla vaat eden dekorasyon şekillerinden biridir. Yeter ki, doğru parçalar seçilerek bir araya getirilebilsin.

Doğallıktan yanaysanız, yaşam tarzınızın her alanında doğallığı tercih etmeye çalışıyorsanız, rustik tarz dekorasyon fikirleri tam size göre. Modernlikten hoşlananlar için rustik tarz dekorasyon pek önerilen bir şeçenek olmayacaktır.

Rustik Dekorasyon Tarzı

Rustik Dekorasyon Tarzı

Rustik Dekorasyonun Püf Noktaları;

  • Evi dekore ederken olabildiğince doğal ve az işlenmiş malzemeler kullanın.
  • Ahşap, metal, keten gibi doğal kumaşlar en büyük yardımcınız olacak. Görünümü daha güçlendirmek isterseniz eşyaları eskicilerden seçmeyi deneyin. Gerçekten kullanılmış eşyalara üzerlerinde basit tadilatlar yaparak yeniden hayat verin.
  • Eski eşya sevmeyenler için önerimiz eskitilmiş mobilyalar. Eskitilmiş ahşap eşyalar, hafif rengi kaçmış halılar, boyası dökülmüş veya özellikle paslandırılmış metal eşyalar rustik dekorasyonun olmazsa olmazlarından.
  • Evin duvarlarını, tavanlarını ve tabanlarını es geçmeyin. Ahşap kolonlar ve tavandan geçen ahşap parçalar, laminant yerine ağaç parkeler, taş veya  sıvalı bırakılmış gibi görünen duvarlar dekorasyonunuza katkı sağlar.
  • Kusursuz görünümden kaçının! Evin içinde sizin tarafınızdan oluşturulmuş salaş bir ortam yaratın. Bu ortamda eşyaların yerli yerinde olması fikrinden uzak durun. Hafif bir depo görüntüsü çok işinize yarayacaktır.

 

Ayrıca sitemizde olmasa da düşündüğünüz bir doğal ahşap masa modeli varsa mutlaka bize ulaşarak yaptırmayı düşündüğünüz modele göre doğal ahşap masa fiyatı isteyebilirsiniz.

Genel , , , ,